завантаження...

Адреса:

місто Львів, 79020, вул. Варшавська, 193

Народний банк Китаю заборонив іншим банкам країни надавати послуги, що полегшують транзакції з використанням криптовалюти. НБК зазначає, що ажіотаж навколо криптовалюти дестабілізує нормальний економічний порядок і сприяє веденню злочинцями незаконної фінансової діяльності.

У травні цього року влада Китаю оголосила про початок боротьби всередині країни з майнінгом криптовалют. Комітет з фінансової стабільності і розвитку Державної ради визнав біткоїни «небажаними» на території Китаю і заявив, що майнінг криптовалют може призвести до інфляції юаня. Щоправда, влада Китаю не розповіла, які заходи прийме в рамках боротьби з криптовалютою.

21 червня НБК опублікував заяву, в якій заборонив китайським банкам надавати послуги, пов’язані з обігом криптовалюти. До них відносяться: торгівля, кліринг і проведення транзакцій. Окрім того, банки зобов’язані визначати і всебічно досліджувати рахунки віртуальних валютних бірж і позабіржових трейдерів, а також своєчасно відключати платіжний зв’язок для засобів транзакцій.

Як сказано в заяві НБК, під час планування заходів щодо боротьби з обігом криптовалюти банк опитав керівництво інших банків і платіжних систем Китаю, враховуючи керівництво Промислового і комерційного банку, а також системи «Alipay». НБК звернувся із проханням надати інформацію про послуги та операції, що пов’язані з криптовалютою. Аналіз цих даних показав, що ажіотаж навколо криптовалюти дестабілізує нормальний економічний порядок і сприяє веденню злочинцями незаконної фінансової діяльності: ідеться про відмивання грошей і транскордонну передачу активів.

Місцева влада також посилює тиск на підприємства, які мають справи із криптовалютою. 3 березня уряд Внутрішньої Монголії (автономний регіон Китаю) ввів заборону на майнінг і наказав закрити до квітня всі майнінгові ферми. Офіційна мета заборони полягає в тому, щоб утримати енергоспоживання регіону на 1,9% в 2021 році. На Внутрішню Монголію припадало близько 8% світової лічильної потужності майнінга біткоїна.

Разом з нею влада провінції Сичуань в травні зажадала припинити діяльність з видобутку криптовалюти в регіоні. У зворотньому випадку влада погрожує розслідуваннями і адміністративними покараннями. Адміністрація Дехун‑Дай‑Качинського, автономного округу в західній частині провінції Юньнань, першого червня постановила закрити 57 проектів з видобутку біткоїнів, які не мають ліцензії від влади. Окрім того, ліквідації підлягають 7 проектів, що знаходяться в процесі будівництва.

На тлі заборон, пов’язаних із майнінгом, впав курс біткоїнів та інших криптовалют: біткоїнів на 10% (до $ 31 308), Ethereum на 15% (до $ 1872) і Dogecoin на 37% (до $ 0,16).

Біткойн