завантаження...

Адреса:

місто Львів, 79020, вул. Варшавська, 193

Наскільки вигідно вкладати кошти, час та інші ресурси у розвиток нащадків? І чи повернуться ці капіталовкладення в майбутньому?

Інвестицію у дітей без перебільшення можна вважати одним із найцікавіших фінансових інструментів. Адже єдине, що ніколи не знеціниться – це знання. Для того, щоб дитина повноцінно розвивалась, батьки витрачають на гуртки, секції, приватні школи та хобі, вагому частину сімейного бюджету. Інвестиції в проєкт “дитина” починаються змалечку, ще задовго до того, як дитина навчиться ходити.
Якщо керуватись лише здоровим глуздом і відключити почуття гуманності, то варто додати, що дослідження таки підтверджують рентабельність даного виду інвестицій. Так, якщо інвестувати, до прикладу, тисячу доларів в освіту дитини, то в майбутньому можна буде отримувати біля 8,8% на рік.
Ще однією шаленою перевагою такого роду інвестицій, є стабільність. Дослідники стверджують, що показник повернення інвестованих коштів залишається на одному рівні вже більш ніж половину століття. Тому інвестувати у дітей в рази вигідніше, ніж у криптовалюту та цінні папери.
Перед тим як здійснювати таке фінансування, важливо донести до дитини власні мотиви. Пояснити їй, для чого ви інвестуєте у її освіту та як ці знання можна застосувати у майбутньому. При виборі гуртків, секцій та дисциплін обов’язково порадьтесь з дитиною. Зверніть увагу на те, чим вона цікавиться в конкретний момент та яким бачить своє майбутнє. Тільки так ваші інвестиції не станусь банальною тратою грошей.
Сьогодні ми хочемо поділитись з вами, думками бізнесменів та відомих у своїх галузях експертів. У всіх них є діти, а отже вони теж розглядають даний вид інвестицій.

Засновник інвестиційного фонду FISON розповідає, що більшість проєктів та інвестицій, за винятком фінансування власних дітей, здебільшого знаходяться під сумнівом: чи буде бажаний результат і чи не стане це марною тратою коштів. Проте відносно дітей таких сумнівів немає. Дмитро впевнений, що кожна копійка повернеться тисячами доларів, неважливо, для них чи для нього. Адже головний капітал людини — це її діти, які виросли успішними та щасливими.
Щодо ефективності таких інвестицій – співзасновник приватної школи “Афіни” поділився прикладом одного із своїх випускників. Хлопець працює у міжнародній ІТ-фірмі та добре заробляє. Його батькам через ряд локдаунів довелось попрощатись із власним бізнесом. Тому поки він допомагає їм фінансово. Як бачите, інвестиції у сина, окупились батькам сторицею.
Не можемо обійти стороною і думку Ірини Золотаревич, авторки ряду книг на тему фінансової грамотності. У своєму інтерв’ю для Investory News, вона наголошує, що важливо розрізняти два поняття: інвестиції та витрати. Перше – це вклад ресурсів у розвиток/ масштабування. Ресурси – це не завжди лише про гроші, сюди відносять і час, енергію, залучення зв’язків. Витрати ж відрізняються тим, що не призводять до зростання.
Ваше фінансування у дитину може бути як тратою, так і інвестицією. Все залежить від того чи сходяться у вас з нею цілі та бачення ситуації. Якщо дитина буде ясно розуміти поставлену мету, цінність від освіти/занять/гуртків , то у неї буде вдосталь енергії та власного бажання, щоб іти до результатів. Саме в такому випадку, інвестовані вами кошти та інші ресурси матимуть потрібний ефект.
Щоб ваша дитина краще зрозуміла стратегію власного розвитку, поставте перед нею наступні запитання.
Яким ти бачиш своє майбутнє?
У чому головні відмінності між тим, що у тебе є зараз і картинкою майбутнього
Що тобі потрібно, щоб отримати бажане? Яким ти повинен стати для цього?
Ваш вклад в розвиток власної дитини – це не стільки інвестиція, як щира любов та турбота. Всі батьки хочуть, щоб їхні діти були щасливими упродовж всього свого життя. Хороша освіта, гуртки, заняття, подорожі – все це підвищує шанси, що дитина знайде своє місце у світі. Головне завдання батьків – помічати до чого схильна їхня дітвора, і знайти способи я ці таланти у ній розвинути.

У даній статті використані матеріали:

Гроші на навчання: Як потрібно інвестувати в освіту дітей?