завантаження...

Адреса:

місто Львів, 79020, вул. Варшавська, 193

підготовка до ЗНО з української мови та літератури

Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури не омине жодного школяра. Тому важливо наперед подбати про успішне складання тесту. Вас цікавить підготовка до ЗНО з української мови та підготовка до ЗНО з української літератури? Давайте разом розберемося, який формат підійде краще, та як скласти тест на 180+ балів!

Як підготуватися до ЗНО з української мови та літератури 2022: поради від експертів

Підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання з мови та літератури — це зовсім не так складно, як здається спочатку. Вам не доведеться витрачати на це весь свій вільний час — це перша хороша новина. А друга полягає у тому, що ми, опираючись на досвід учнів та викладачів, вже підготували для вас декілька корисних порад:

 • Не відкладайте на останній день — важливо почати підготовку заздалегідь. Так ви зможете готуватися без стресу, поступово вчити нові теми та повторювати матеріал. 
 • Подбайте про комфортний формат навчання — ви можете готуватися до ЗНО самостійно, з репетитором, або на безкоштовних чи платних онлайн-курсах.
 • Вчіться регулярно — заняття мають бути системними. Пропускати підготовку без важливих причин — погана ідея, адже так вивчений матеріал забуватиметься, і в знаннях з’являтимуться прогалини.
 • Вивчіть типові помилки, які роблять учасники ЗНО. Це допоможе уникнути аналогічних неточностей у власному тесті.

Важливо налаштуватися на продуктивне навчання. Додайте в процес інтерактивності: використовуйте мобільні додатки, дивіться цікаві лекції. І обов’язково — обговорюйте пройдені теми з друзями. Вчитися разом — завжди веселіше. 

Яким буде ЗНО з української мови та літератури 2022: види завдань, критерії оцінювання та час виконання

Тест зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури у 2022 році складається із завдань чотирьох форм: 

 • Вибір однієї правильної відповіді.
 • Встановлення відповідності («логічні пари»).
 • Завдання відкритої форми з короткою письмовою відповіддю.
 • Завдання відкритої форми з розгорнутою письмовою відповіддю.

Загальна кількість завдань – 67. На виконання учасники матимуть 210 хвилин.

Завдання з вибором однієї правильної відповіді. 

Складається з основи та чотирьох або п’яти варіантів відповіді. Лише один з них — правильний. Вважається виконаним, якщо учасник вибрав та позначив відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 54 завдання такої форми (№1-20, №25-52, №58-63). Кожне з них оцінюється максимум в 1 бал.

Завдання на встановлення відповідності

Це основа та два стовпчики інформації, які позначено цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Під час виконання, учасник має встановити логічну відповідність між інформацією, позначеною цифрами та буквами.

Результат виконання завдання, за якого воно вважається зарахованим, є встановлення відповідності та наявність позначок на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) та колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

У тесті 2022 року є 9 завдань цієї форми (№21-24, №53-57), що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»). 

Завдання відкритої форми з короткою письмовою відповіддю

Номери з 64 по 66. Виконання передбачає надання короткої письмової відповіді в бланку відповідей В за змістом тексту для читання, наведеним у сертифікаційній роботі.

Оцінюється виконане завдання в 0, 1 або 2 бали: 0 балів — відповіді не надано; 1 бал — надано неповну, часткову відповідь; 2 бали — надано повну, вичерпну відповідь.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю 

Завдання передбачає надання розгорнутої письмової відповіді учасником зовнішнього незалежного оцінювання в бланку відповідей Б. У тесті — одне таке завдання (№67).

Оцінюється завдання від 0 до 20 балів за наступними критеріями:

1. Теза: 0, 1 або 2 бали.

2. Аргументи: 0, 1 або 2 бали.

3а. Приклад із літератури чи інших видів мистецтва: 0, 1 або 2 бали.

3б. Приклад, що є випадком із життя або історичною подією: 0, 1 або 2 бали.

4. Логічність, послідовність: 0, 1 або 2 бали.

5. Висновок: 0, 1 або 2 бали.

6а. Орфографія та пунктуація: 0, 1, 2, 3 або 4 бали.

6б. Лексика, граматика та стилістика: 0, 1, 2, 3 або 4 бали.

Будьте уважні: нерозбірливо написану роботу буде оцінено в 0 балів. Роботу обсягом до 100 слів буде оцінено в 0 балів.

З чого почати підготовку до ЗНО з української мови

У першу чергу вам потрібно обрати формат навчання — самостійно, з репетитором, на курсах. Це найважливіший нюанс, адже від нього залежатиме і графік підготовки, і її тривалість, і розподіл вашого особистого часу.

Якщо ви вчитиметесь самостійно, то почати потрібно насамперед із систематизації усієї інформації, яку плануєте засвоїти та повторити. Визначте, скільки часу залишилося до тестування, й скільки тем необхідно пройти. 

Зверніть увагу: приблизно місяць перед ЗНО треба закласти закладіть на фінальне повторення інформації: це допоможе заповнити прогалини в знаннях та ще раз “освіжити” матеріал в голові. 

Як швидко підготуватися до ЗНО з української мови та літератури

Звичайно ж, починати підготовку до тестування за місяць-два не варто. Але якщо вже так склалося, й ви читаєте нашу статтю безпосередньо за декілька тижнів до тесту — без паніки. Щоб підготовка була швидкою та ефективною, ви можете пройти весь навчальний матеріал стисло — використовуючи готові конспекти або посібники. 

Також більш швидкому навчанню сприятиме:

 • Повторення вивченого в той же день. За дослідженнями психологів, 75% почутої інформації запам’ятовується, якщо її повторити ввечері після заняття. Лише 25 % — якщо зробити це наступного дня. Але при цьому варто не лише перечитати, а й переказати засвоєний матеріал. А якщо є така можливість — то й пройти невеличке тестування за ним.
 • Задіювання різних типів пам’яті (у тому числі зорової та слухової). Інформація сприймається легше, якщо вона отримується різними способами. У якості візуальних джерел можуть слугувати конспекти, інтерактивні ігри, мобільні додатки, які дозволяють завантажувати зображення. А як слухове джерело — аудіолекції. 
 • Чіткий графік навчання. Наш мозок любить системність. Тому виділіть оптимальні, на вашу думку, години для цього — до прикладу, 3 рази на тиждень з 17 до 18 години вечора. У цей час ніхто не має вас турбувати чи відволікати від занять. 
 • Сконцентруйтесь на важливому, або ж не розпорошуйте увагу. Готуйтесь до тестування за одними посібниками/матеріалом одних і тих же курсів. Це допоможе отримувати знання структуровано та послідовно, не відволікаючись та не хапаючи то тут, то там. 


Звичайно ж, найбільш ефективне навчання — під контролем репетитора або на курсах. Але якщо ви не маєте бажання або можливості обирати такі методи — в наступному розділі нашої статті на вас чекає інформація, які підготуватися до ЗНО самостійно. 

Як підготуватися до тесту з української мови самостійно

Самостійна підготовка можлива різними способами. Ви можете:

 • Навчатися за шкільними підручниками, поступово проходячи кожну з тем. 
 • Обрати для підготовки офіційні посібники, розроблені для ЗНО.
 • Дивитися безкоштовні відеоуроки YouTube.

Пам’ятайте про те, що самостійне навчання потребує від вас неабиякої дисципліни, зібраності, системності. Адже зовнішнього контролю не буде: варто покладатися лише на власні сили. Та якщо підійти до цього питання правильно, можна досягнути цілком чудових результатів та залишитись задоволеним. Регулярно повторюйте вивчене та тестуйте самого себе. Інформація засвоюється швидше, якщо її перечитати ще А перевірити свої знання можна за тестами попередніх років на офіційному порталі zno.osvita.ua — тут є повноцінні завдання з мови та літератури.

Як вдало скласти тест з української літератури 

Дехто вважає, що для цього потрібно зубрити дуже багато матеріалу. Та насправді, заучування — не найкраща тактика. Щоб навчання не викликало втомленості та поганого настрою, побудуйте графік підготовки, займайтеся системно, й головне — регулярно. Вивчений матеріал обов’язково потрібно повторювати: це допоможе добре засвоїти інформацію.

Корисна порада: набагато більш результативно займатися кожного дня по 20 хвилин, ніж один раз на тиждень, але 4 години. 

Як вибрати онлайн курси для підготовки до ЗНО

Визначтеся, який варіант навчання вам підійде — безкоштовний чи платний. Безкоштовні курси приваблюють учнів своєю доступністю. Зазвичай, формат такого навчання — це відеоуроки, які розміщені на YouTube. Ви можете переглядати їх у зручний час, конспектувати інформацію.

Основний недолік безкоштовних курсів — тут немає зворотного зв’язку, спілкування з викладачем, тестів. Доволі часто, один курс не охоплює всю необхідну теоретичну базу, тож інформацію доведеться шукати додатково — в підручниках чи просто в Гуглі. 

Платні курси — це більший рівень системності + зворотній звязок. Кожен учень має, зазвичай, доступ до особистого кабінету, може проходити контрольні зрізи, тести. 

Щоб правильно обрати онлайн курси для підготовки до ЗНО з української мови та літератури:

 • Звертайте увагу на актуальність. Лекції повинні готувати вас до ЗНО у конкретному році. Тому що теоретична база в різні роки може суттєво відрізнятися. 
 • Хто викладає на курсах? Кваліфікація викладачів це дуже важливо. Зазвичай, учням більш комфортно навчатися з молодими спеціалістами, які розповідають цікаво, а не просто сухо викладають навчальний матеріал. 
 • Ціна — важливий параметр. Якщо йдеться про платні курси, звісно ж. Адже можливість залучати кваліфікованих викладачів потребує коштів.

Перш ніж обирати ті чи інші курси, подивіться безкоштовний вступний урок. Це допоможе вам зрозуміти, чи підходить вам подібний формат навчання, чи варто пошукати щось іще. Наша платформа пропонує таку можливість для усіх учнів.

Skileo — новий формат навчання. Переваги

Освітня платформа онлайн Skileo допоможе вам швидко, якісно та цікаво підготуватися до ЗНО з української мови та літератури. Ми знаємо, що процес навчання має бути не лише ефективним, а й не нудним. Саме тому, знайшли можливість вдалого поєднання традиційних шкільних ідей та новітніх технологій. 

Наша освітня платформа — це:

 • Структурована інформація у форматі відеолекцій. Отримуйте знання доступно, поступово та без надмірного зубріння. Кожен наш курс забезпечить повноцінну підготовку до ЗНО з обраного предмету.
 • Уроки невеликі за обсягом, але максимально інформативні.
 • Ми зібрали максимально всю необхідну інформацію з української мови та літератури й подали її у сучасному інтерактивному вигляді у відеоматеріалах, а також розробили зручні конспекти.
 • Молоді викладачі, які люблять свою справу — ми залучаємо лише кваліфікованих спеціалістів, які вміють заохотити учнів до навчального процесу, розповідати цікаво та жваво.
 • Перші два уроки — безкоштовно. Адже ми знаємо, як важливо зрозуміти, чи підійде вам такий формат навчання, перш ніж оплачувати його.

Кожен учень Skileo отримує доступ до особистого кабінету. А щоб контролювати власний прогрес, ви будете проходити контрольні тести та зрізи знань.

Як підготуватися до ЗНО з української мови та літератури? Онлайн підготовка до ЗНО з української мови та підготовка до ЗНО з української літератури від Skileo у цьому допоможе. Зробімо крок в успішне майбутнє разом!