завантаження...

Адреса:

місто Львів, 79020, вул. Варшавська, 193

підготовка до ЗНО з історії України

ЗНО з історії України — в ТОП-3 найпопулярніших тестувань, разом із математикою та українською мовою. Тож якщо і ви плануєте складати його наступного року, настав саме час обрати комфортний формат підготовки. Це можуть бути заняття з репетитором, самостійне навчання, курс підготовки до ЗНО з історії України онлайн. Який формат підійде для вас, та як скласти тест на відмінно — далі в нашій статті. 

Як підготуватися до ЗНО з історії України 2022: поради від експертів

Щоб підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання та добре скласти тест, не потрібно ночами сидіти за підручниками. Забувати про вільний час та зустрічі з друзями — теж. А от що по справжньому важливо — то це системний підхід та регулярність. Тому:

 1. Починайте готуватися заздалегідь — так у вас буде багато часу і на засвоєння нового матеріалу, і на повторення.
 2. Оберіть комфортний формат навчання — самостійно, з репетитором, на онлайн-курсах.
 3. Займайтеся регулярно — до прикладу, два чи три рази на тиждень. Не пропускайте підготовку без поважних причин.
 4. Ознайомтеся з типовими помилками, які роблять учасники ЗНО. Це допоможе уникнути аналогічних неточностей у власному тесті.

А головне — налаштуйтесь на продуктивне навчання. Не варто переконувати себе в тому, що готуватися до ЗНО — важко та виснажливо. Завдяки можливостям онлайну, інтерактивності та більш сучасним підходам, цей процес може бути не лише результативним, а й зовсім не нудним. 

Яким буде ЗНО з історії України у 2022 році: види завдань, критерії оцінювання та час виконання

Програма зовнішнього незалежного оцінювання з цього предмета хронологічно охоплює весь зміст шкільних курсів історії України: від найдавніших часів до сьогодення (31 тема).

Тестування передбачає перевірку знань про основні політичні, соціально-економічні, культурні події, явища та процеси минулого, діяльність видатних історичних персоналій.

Складатиметься тест із 60 завдань чотирьох форм: 

 1. Вибір однієї правильної відповіді із запропонованих.
 2. “Логічні пари”, або ж завдання на встановлення відповідності.
 3. Встановлення правильної послідовності.
 4. Вибір трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів.

На їх виконання учасникам буде відведено 150 хвилин. 

Розгляньмо більш детально кожен з типів завдань.

Завдання з вибором однієї правильної відповіді 

Складається з основи та чотирьох варіантів відповіді. Лише один з них — правильний. Завдання вважатиметься виконаним, якщо учасник вибрав та позначив відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 46 завдань цієї форми (№1-23, 31-53). Максимальна оцінка за одне тестове завдання — 1 бал. 

«Логічні пари»

Завдання на встановлення відповідності — це основа та два стовпчики інформації, які позначено цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Під час виконання, учасник має встановити логічну відповідність між інформацією, позначеною цифрами та буквами.

Результат виконання завдання, за якого воно вважається зарахованим, є встановлення відповідності та наявність позначок на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) та колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

Кількість завдань формату “Логічні пари” — 6 (№24-26, 54-56). Кожне з них може бути оцінено максимум у 4, та мінімум у 0 балів. За кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару») учасник отримує 1 бал.

Завдання на встановлення послідовності

Складається з основи та переліку подій, явищ, фактів, історичних процесів тощо. Вони позначені буквами, які потрібно розташувати в правильній послідовності. Перша подія (явище, процес) має відповідати цифрі 1, друга – цифрі 2, третя – цифрі 3, четверта – цифрі 4. 

Завдання вважається виконаним, якщо учасник ЗНО 2022 зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) та колонок (букви від А до Г) у таблиці бланка відповідей А.

Кількість завдань такої форми — 4 з (№27-28, 57-58). Максимальна кількість балів за кожне з них — 3. Таку кількість балів учасник отримує, якщо правильно вказано послідовність усіх подій. 2 бали, якщо вказано першу й останню події. 1 бал, якщо вказано або першу, або останню подію.

Завдання з вибором трьох правильних відповідей

Складається з основи та семи варіантів відповіді, позначених цифрами, серед яких лише три правильні. Вважається виконаним, якщо учасник вибрав та записав три відповіді (цифри) у бланку відповідей А.

Кількість завдань цієї форми — 4 (№29-30, 59-60). Кожне з них оцінюється в 0, 1, 2 або 3 бали: 1 бал нараховується за кожен правильно вказаний варіант відповіді (цифру) із трьох можливих.

Як самостійно підготуватися до ЗНО з історії

Самостійна підготовка буває ефективною, але вона дається учням складніше: потребує високого рівня самоорганізації, самоконтролю та здатності до чіткої систематизації матеріалу. Якщо ви не бажаєте або не маєте можливості відвідувати репетитора, записуватися на курси — подбайте про власну дисципліну. 

Щоб підготуватися до ЗНО з історії України самостійно:

 • Оберіть посібник для навчання — це можуть бути офіційні посібники з підготовки до ЗНО, шкільні підручники. Та те, що не варто робити — це шукати онлайн кожне питання окремо, на різних ресурсах. Адже так ваша увага буде дуже розсіюватися. 
 • Робіть конспекти — записуйте важливі дати, імена видатних діячів та події, з якими вони пов’язані. Під час записування ми додатково запам’ятовуємо інформацію, отримуємо стислу довідку для самого себе та завжди можемо швидко повернутися до занотованих даних. 
 • Регулярно повторюйте вивчене та тестуйте самого себе. Інформація засвоюється швидше, якщо її повторювати. А перевірити свої знання можна за тестами попередніх років на офіційному порталі zno.osvita.ua

Доволі ефективний спосіб самопідготовки — онлайн на YouTube:

З чого почати підготовку до ЗНО з історії України

Насамперед із систематизації усієї інформації, яку потрібно засвоїти та повторити. Визначте, скільки часу залишилося до тестування, й скільки тем необхідно пройти. Орієнтовно місяць перед ЗНО закладіть на фінальне повторення інформації: це допоможе заповнити прогалини в знаннях та ще раз “освіжити” матеріал в голові. 

Якщо ви не плануєте готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання з історії України самостійно, почати потрібно з вибору оптимального для вас формату навчання. Це можуть бути заняття з репетитором або онлайн-курси.

Як вдало скласти тест з історії України

Щоб вдало скласти ЗНО, дуже важливо відповідально ставитися до підготовки: вивчати інформацію системно, перевіряти себе, не нехтувати повторенням вивченого матеріалу. Три кити вдалої підготовки — це:

 1. Системність.
 2. Регулярність.
 3. Відповідальність. 

Як швидко підготуватися до ЗНО з історії України

Швидка та ефективна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання — це реально. Й мабуть, найкращим помічником у цьому питанні є онлайн-курси. Формат коротких лекцій легко засвоюється, а конспекти, які можна придбати додатково, позбавить вас необхідності писати від руки. До того ж відеоуроки можна переглядати у зручний час: ви матимете доступ до них навіть після завершення навчання.

Додаткової ефективності такому формату навчання додає наявність тестів та зрізів знань — ви бачите реальний результат підготовки, можете вчасно підтягнути свої слабкі місця.

Й головне, завдяки формату відеолекцій ви можете дивитися уроки з будь-якого гаджету: для цього не обов’язково сидіти у своїй кімнаті за комп’ютером. 

5 лайфхаків для підготовки до ЗНО з історії 

 1. Не розпорошуйте увагу. Готуючись до тестування за різними книгами, або окремо гуглячи кожну тему, ви витратите надто багато часу. Тому у першу чергу подбайте про структуроване отримання знань — зі шкільних підручників чи за програмою репетитора, курсів підготовки до ЗНО. Оберіть той метод, який буде зручним саме для вас.
 2. Нехай працює зорова пам’ять. Теоретичні знання засвоюються ефективніше, якщо поєднати їх з візуальним рядом. Щоб легше запам’ятовувати історичні місця, видатних діячів, пам’ятки культури та архітектури, використовуйте спеціальні мобільні додатки — наприклад, Quizl та Flashcards. Вони дозволяють самостійно завантажувати чорно-білі зображення та вивчати їх. Або ж користуйтеся для цієї ж цілі ілюстрованими конспектами. 
 3. Вивчили новий матеріал? Повторіть його у той же день! За дослідженнями психологів, 75% почутої інформації запам’ятовується, якщо її повторити ввечері після заняття. Лише 25 % — якщо зробити це наступного дня. Але при цьому варто не лише перечитати, а й переказати засвоєний матеріал. А якщо є така можливість — то й пройти невеличке тестування за ним.
 4. Найбільше уваги — ХХ та ХХІ століттю. Вагома частка питань на ЗНО стосується саме цього історичного періоду (матеріал 10 та 11 класу).
 5. Оберіть зручний та приємний час для занять. У підготовці до ЗНО важлива не лише системність. А й те, щоб вчитися було комфортно, зручно. Виділіть оптимальні, на вашу думку, години для цього — до прикладу, 3 рази на тиждень з 17 до 18 години вечора. Подбайте про те, щоб вас ніхто не відволікав у цей час, а атмосфера в кімнаті сприяла концентрації та спокійному настрою. 

Як обрати онлайн-курси для підготовки до ЗНО з історії

Насамперед вам доведеться обирати між безкоштовними та платними курсами. 

Безкоштовна підготовка — це, зазвичай, відеоуроки, які розміщені на YouTube. Ви можете переглядати їх у зручний час, конспектувати інформацію. З мінусів — зворотного звязку, спілкування з викладачем та тестів не буде. Систематизувати отримані знання та відстежувати результати доведеться власними силами. 

Платні курси пропонують більший рівень системності, зворотній звязок та, зазвичай, значно більш високу якість роликів. А в особистому кабінеті ви можете відстежувати власний результат та проходити тести. 

Універсальні поради, які допоможуть обрати онлайн курси для підготовки до ЗНО з історії:

 • Актуальність — це важливо. Курс має готувати вас до ЗНО у конкретному році, адже необхідні знання можуть відрізнятися. 
 • Кваліфікація викладачів — хто є лектором на курсах, чи доступно він доносить інформацію.
 • Ціна, якщо йдеться про платні курси. Проте пам’ятайте, що тут точно не діє правило: чим дешевше — чим краще. Можливість залучати кваліфікованих викладачів потребує коштів.

Корисна порада: перш ніж записуватися на платні курси, подивіться безкоштовний вступний урок (така можливість на нашій платформі теж є). Це допоможе вам зрозуміти, чи підходить вам подібний формат навчання, чи варто пошукати щось іще. 

Skileo — новий формат навчання. Переваги

Skileo – це освітня платформа онлайн, яка допоможе швидко та якісно підготуватися до ЗНО. Ми поєднуємо традиційні шкільні ідей та новітні технології, для того, щоб навчання було результативним та приносило задоволення. А головне — не втомлювало та не викликало нудьги!

Наші переваги:

 • За допомогою асоціативних рішень (фотографій/портретів відомих осіб, звуків і т.д.) ми допомагаємо запам’ятовувати матеріал ще ефективніше.
 • Ми перші, хто створили конспекти у вигляді цілої ілюстрованої сучасної книги.
 • Доступна, структурована та цікава навчальна інформація. Кожен наш курс — це повноцінна підготовка до ЗНО з обраного предмету.
 • Викладачі, які люблять свою справу — ми залучаємо кваліфікованих молодих спеціалістів, які вміють розповідати не лише інформативно, а й цікаво. Ніякої нудьги під час лекції. 
 • Два перших безкоштовних уроки — допоможуть зрозуміти, чи підійде вам такий формат навчання.

Кожен учень отримує доступ до особистого кабінету, проходить контрольні тести та зрізи знань для відстеження результативності. 

Як підготуватися до ЗНО з історії України на 180+ балів? Онлайн-курс підготовки до ЗНО з історії України від Skileo — те, що вам потрібно. Зробіть крок в успішне майбутнє разом із нами!