завантаження...

Адреса:

місто Львів, 79020, вул. Варшавська, 193

Як підготуватися до ЗНО з біології

Якщо ваша майбутня спеціальність пов’язана із медициною, психологією, фармацевтикою тощо — доведеться здавати ЗНО з біології. Тож чим раніше ви почнете вчити та повторювати — тим краще. Обирайте комфортний формат навчання, налаштовуйтеся на продуктивність, й заповітні 180+ балів не забаряться. Що ж ефективніше — підготовка до ЗНО з біології з репетитором чи онлайн-курс підготовки до ЗНО з біології? А може, самостійне навчання? Поговоримо про все по черзі у нашій статті. 

Як підготуватися до ЗНО з біології 2022: поради від експертів

Підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання з будь-якого предмету завжди пов’язана з доволі високим рівнем стресу. Тому перша, й мабуть, найбільш важлива порада — хвилюватися дійсно не варто. Адже у стресовому режимі інформація засвоюється гірше, а поганий настрій, відсутність сил та пригнічення — точно не ті “бонуси”, які ми хочемо отримати перед випуском зі школи.

Тож видихніть, заспокойтеся та подбайте про те, щоб почати підготовку заздалегідь. Зарано тут не буває: чим більше часу у вас є на вивчення та повторення матеріалу — тим краще. А ці декілька нескладних порад допоможуть зробити процес навчання більш ефективним та приємним:

 • Повторюйте вивчене в той же день. Психологи стверджують, що 75% нової інформації запам’ятовується, якщо її повторити ввечері після заняття. Й лише 25 % — якщо зробити це наступного дня. Тому краще перечитайте та перекажіть матеріал. А якщо є можливість — пройдіть короткий тест.
 • Задіюйте різні типи пам’яті (у тому числі зорову та слухову). Біологія — наука, яка потребує візуалізації. У якості візуальних джерел можуть слугувати конспекти, інтерактивні ігри, мобільні додатки, які дозволяють завантажувати зображення. А як слухове джерело — аудіолекції. 
 • Побудуйте чіткий графік навчання. Адже наш мозок любить системність. Тому виділіть оптимальні, на вашу думку, години для цього. Подбайте про те, щоб під час занять вас ніхто не міг відволікати.
 • Сконцентруйтесь на важливому. Чітко визначте теми, яким потрібно виділити найбільше уваги під час підготовки до ЗНО. 

А ще — оберіть комфортний формат навчання. На курсах, з репетитором чи самостійно. 

Яким буде ЗНО біології 2022: види завдань, критерії оцінювання та час виконання

Цьогорічне тестування із біології налічує 50 завдань:

 • з вибором однієї правильної відповіді (38 завдань);
 • на встановлення відповідності (8 завдань);
 • з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів відповідей (4 завдання).

На виконання тесту учасники матимуть 150 хвилин.

Матеріал охоплюватиме всі теми, які були пройдені за роки шкільного навчання. 

Як готуватись до ЗНО з біології самостійно?

Учні рідко готуються до тестування з цього предмету власними силами, але успішні приклади все ж є. Зважайте на те, що самостійне навчання потребує від дисципліни, зібраності, системності. Ви повинні самостійно вибудувати свій графік, обрати матеріали для навчання, перевіряти знання з усією відповідальністю.

Хороші помічники у самостійному навчанні — це:

 • Відеоуроки.
 • Канали.
 • Портали.
 • Матеріали та конспекти.

Щоб навчання було більш ефективним, ви можете обговорювати вивчені теми з друзями, разом вчитися та повторювати.Так буде не лише ефективніше, а й значно цікавіше. До того ж ви легко зможете перевіряти знання одне в одного. 

З чого почати підготовку до ЗНО з біології

Спочатку, рекомендуємо обрати формат навчання, який буде комфортним для вас — самостійно, з репетитором, на курсах. Саме від формату залежать:

 • графік підготовки;
 • тривалість навчання;
 • вартість навчання.

Плануєте вчитися самостійно? Чітко окресліть теми, які вам необхідно пройти, та систематизуйте усю інформації, яку плануєте засвоїти та повторити. А потім — розділіть теми за днями та тижнями, які залишилися до зовнішнього незалежного оцінювання з біології. 

І, звичайно ж, дуже важливо обрати якісні матеріали для підготовки — підручники та посібники, які рекомендовані Міністерством освіти, лекції, конспекти, відео- та аудіоматеріали.

Скільки часу потрібно виділити на підготовку до ЗНО з біології?

Тут все індивідуально, й залежить від ваших стартових знань, обраного формату навчання та результату, якого ви хочете досягти. Рекомендуємо почати готуватися до тесту мінімум за 6 місяців до його початку. А краще — за рік. Так ви зможете поступово пройти всі теми, залишиться достатньо часу для повторення матеріалу. 

Якщо ж вам здається, що ви вже не встигаєте підготуватися — не варто панікувати. Використовуючи стислі посібники, дивлячись безкоштовні відеоуроки та повторюючи інформацію за конспектами можна досягти досить непоганих результатів. Тож навіть якщо до тестування залишилося всього 2-3 місяці, не здавайтеся, й результат обов’язково буде хорошим. 

Які матеріали допоможуть підготуватись до ЗНО з біології

Рекомендуємо звернути увагу на безкоштовні YouTube-лекції та посібники з підготовки до ЗНО. Ось декілька посібників та збірок тестів, які можна придбати в книгарнях:

 • О. А. Біда та ін. Комплексне видання. Біологія. 2014.
 • В. І. Підгірний. Біологія. Типові тестові завдання. 2014.
 • Р. В. Шаламов, В. І. Підгірний. Біологія. Експрес-підготовка. 2014.
 • Н. Ю. Матяш та ін. ЗНО, біологія: тренувальні тести.
 • О. В. Костильов та ін. ЗНО, біологія: твій репетитор, теорія + практика. 2014.

А скачати безкоштовно можна такі книги: 

 • Р. В. Шаламов, В. І. Підгірний. Біологія. Експрес-підготовка. 2012.
 • Л. В. Бєляєва. Наочний довідник. Біологія.
 • О. В. Тагліна. Біологія. 10 клас.

Додатково, ви можете сходити до шкільної бібліотеки та взяти підручники з біології за попередні роки — вони теж стануть в пригоді.

Корисна порада: якщо ви бажаєте повторити вивчену за роки школи інформацію стисло, то зверніть увагу на готові конспекти. В них, зазвичай, міститься уся необхідна інформація з ілюстраціями, визначеннями, термінами, які потрібно знати. Це чудовий додаток до основної програми навчання, який завжди можна мати під рукою. 

Як успішно скласти тест?

Три кити успішної підготовки та гарного результату — системність, результативність, дисципліна. Приділяйте достатньо уваги вивченню та повторенню матеріалу, концентруйтесь на основних темах, робіть конспекти, перевіряйте себе. 

Як швидко підготуватися до ЗНО з біології

Найшвидші формати підготовки — під керівництвом репетитора або на курсах. Без сторонньої допомоги дуже важко систематизувати знання, а також набратись терпіння для засвоєння незрозумілих, складних тем. Зробити підготовку результативною допоможе структурована інформація, регулярне тестування для контролю результату, зворотній звязок від досвідченого викладача. 

Як вибрати курси для підготовки до ЗНО з біології

Серед величезного переліку курсів дуже легко розгубитися. Тому:

 • Звертайте увагу на актуальність. Лекції повинні готувати вас до ЗНО у конкретному році, адже теоретична база в різні роки може суттєво відрізнятися. 
 • Хто викладає на курсах? Кваліфіковані викладачі це дуже важливо. 
 • Ціна — важливий параметр. Якщо йдеться про платні курси, звісно ж. Адже можливість залучати кваліфікованих викладачів потребує коштів.

Корисна порада: перш ніж обирати ті чи інші курси, подивіться безкоштовний вступний урок. Так ви зрозумієте, чи підходить вам такий формат навчання.

Skileo — новий формат навчання. Переваги.

Бажаєте підготуватися до ЗНО з біології швидко та цікаво? Ви потрапили за адресою. Освітня платформа онлайн Skileo допоможе вам опанувати цей складний, але захопливий предмет. Наш курс охоплює всю необхідну теоретичну базу для підготовки до ЗНО. Ми дбаємо про те, щоб процес навчання був не лише ефективним, а й не нудним. 

Наш секрет — вдале поєднання традиційних шкільних ідей та новітніх технологій. Переваги, які ви отримуєте, навчаючись зі Skileo:

 • Структурована інформація у зручному форматі відеолекцій. Всі знання викладаємо доступно, поступово, цікаво. Ви не будете нудьгувати! 
 • Візуалізація біологічних елементів — клітин, виглядів вірусів і т.д., завдяки чому дитина не лише вчить теорію, але й реально розуміє, як воно все виглядає.
 • Систематичність матеріалів, які подані у форматі книги — це унікальний конспект, який містить все необхідне для вивчення та успішної здачі біології на ЗНО.
 • Постійний контроль знань пройденої теми (у вигляді тестування).
 • Молоді викладачі, які люблять свою справу — наші спеціалісти, вміють заохотити учнів до навчального процесу, й знають, як навіть складну тему зробити цікавою.
 • Безкоштовні два уроки, завдяки яким ви легко зможете зрозуміти, чи підходить вам такий формат навчання. 

А ще — ви отримуєте доступ до особистого кабінету, щоб відстежувати власні результати, проходити зрізи знань та контрольні тести. 

Як підготуватися до ЗНО з біології? Онлайн підготовка до ЗНО з біології — саме те, що треба, для успішного складання тесту. Тож досить вагатися: долучайся до родини “Скілео”, й отримуй 180+ балів!