завантаження...

Адреса:

місто Львів, 79020, вул. Варшавська, 193

Чи виникала у вас хоча б один раз у житті якась із цих думок: «хочу більше заробляти», «мені тут нецікаво», «хочу в більшу компанію», «не подобається продукт, з яким працюю», «не той колектив». Тільки на чистоту! Якщо так, то це перший дзвіночок, що час змінювати роботу…

Насправді, це складний крок, на який наважитись доволі складно. Для початку – не поспішайте, а добре обдумайте це рішення.

Найпростіший спосіб – це спробувати виправити проблему, через яку задумалися про звільнення. Та хоча б уявно! Чи залишитеся ви на цьому місці роботи, якщо вам, наприклад, піднімуть заробітну плату? Цього достатньо чи проблема в іншому? Можна скласти список, у якому ви перелічуєте те, що переконає вас залишитися працювати на цій роботі.

І от лише після того, коли ви вже самі розібралися з вашими ж думками, можна йти на зустріч з керівником. Обговоріть те, що вас непокоїть – можливо, компанія зуміє виправити те, що змусило вас задуматися над зміною роботи. У такому випадку виграють всі: компанія не втрачає вас, а ви лишаєтесь на улюбленій роботі (бо ж самі надали перевагу залишитися тут!)

Якщо ж розмова з керівником закінчилася невтішно, то можна спокійно задумуватися над питанням: «А як вдало пройти співбесіду, щоб та робота стала моєю?».

Змінюємо сферу діяльності

Дуже часто, особливо зараз, під «тією роботою» мають на увазі найприбутковішу сферу. Так, програмування. Тому зосереджуємося на тому, як пройти співбесіду, наприклад, на iOS-розробника. Ловіть перелік питань, знаючи відповіді на які, вам точно скажуть: «Вітаємо, Вас прийнято!»

Хоча ще зачекайте! Перед тим дайте відповідь собі особисто на таке:

«Навіщо вам саме ця робота?»
Так, найімовірніше, вас це запитає на співбесіді і HR, а потім ще і майбутній керівник. Будь ласка, щось на кшталт: «Я не знаю, я ще насправді невпевнений», – не кажіть. Інакше є можливість поставити хрест на всіх ваших співбесідах… Навіщо роботодавцю витрачати час і ресурси на кандидата, який не зацікавлений у тому, щоб працювати саме в нього?


Ще на це питання часто відповідають: «Я прийшов за грошима». Ризиковано… Це може повісити на вас маркер «Винятково фінансова мотивація», що не завжди добре. Для чого роботодавцю працівник, якого через 3 місяці перекуплять і він піде?

«Яку компанію ти б міг вважати компанією мрії?».
Насправді на це питання немає правильної чи неправильної відповіді. Але завдяки йому можна зрозуміти, що для вас насправді важливо. Щось матеріальне (спортзал в офісі, кава з печивом, зручне крісло) чи духовне (згуртована команда, цінності компанії, продукт тощо)? А це у свою чергу допоможе тому, хто проводить співбесіду, піднести пропозицію про роботу так, щоб вам це стало цікаво.

«Які мої сильні і слабкі сторони?»
Відповідь на це питання допоможе вам зрозуміти, як себе подати у вигідному для вас світлі.

Час співбесіди

А от і найстрашніше (насправді ні) – співбесіда!  

Насамперед вам потрібно знати, що таке алгоритмічна складність, бінарний пошук, операції з масивами і словниками, хеш-таблиці. Треба також добре розуміти, чим відрізняється вставка в початок і в кінець масиву, що таке колізії хеш-таблиць, hash-flooding, hashable в Swift тощо. З цим проблем не буде, правда? Якщо ж поки вам ці терміни не відомі – готуйтеся, читайте і вчіться.

Топ питань, якими намагаються «валити» на iOS-співбесіді

 1. Розрізнення класів і структур

Value і reference типи

 • У чому різниця?
 • Що таке «передача за значенням», копіювання і покажчик?
 • Які типи даних передаються за значенням?
 • Що таке inout, коли його використовують і як це працює?
 • Що таке ключове слово mutating, і як воно працює всередині? mutating створює нову структуру? Чи змінює поточну?

Алокація в пам’яті

 • Де зберігаються value типи, а де – reference?
 • Що таке стек і купа, у чому особливості кожної з них і як вони працюють?
 • Чи завжди структури і value типи зберігаються в стеку? Скільки вміщає в себе стек?

Диспетчеризація

 • Що це взагалі таке і на які види вона поділяється?
 • Як пов’язані диспетчеризація і спадкування?
 • Як працює статична і динамічна диспетчеризація?
 • Чим відрізняється Table dispatch від message dispatch?
 • Хто обробляє message dispatch?
 • Навіщо потрібен final і як він працює?
 • Що таке Whole module optimization?
 • Керування памʹяттю

 Розпочинаємо із MRR, плавно переходячи до Retain, який збільшує кількість посилань, Release – що зменшує і Autorelease – який теж зменшує.

І доходимо до ARC. Тут найцікавіше. Говорити можна і про strong, і про weak, і про unowned – що це таке, коли їх використовують, для чого, з якими проблемами можна зустрітися. Заглиблюйтеся в деталі, розповідайте все, що знаєте. Це буде вам на руку!

Ну і перелік загальних питань, до яких повинен бути готовий кожен… Не лише iOS-розробник

Зазвичай їх ставлять на останній співбесіді, коли майбутній співробітник безпосередньо знайомиться з керівником.

 1. Чому ви прийшли саме до нас?

Це питання перевіряє рівень вашої мотивації. Воно допомагає краще зрозуміти, що саме вас приваблює у цій компанії і чи можуть вам запропонувати те, чого ви чекаєте.

 • Чи хочете розвиватися у цій сфері?

Історія про ваш кар’єрний ріст. На прикладі iOS-розробника: якщо ви маєте бажання через рік чи два перейти в ліди, роботодавцю важливо це знати і спостерігати за вашим розвитком і можливостями у цій сфері.

 • Розкажіть про ваше найбільше досягнення.

З відповіді на це прохання можна багато чого зрозуміти про людину і її погляди на світ. Той, хто проводить співбесіду, може звертати увагу на те, які слова ви використовуєте, чи говорите ви тільки про себе або ж ховаєте свої успіхи за спиною командного «ми». Загалом, це важливо, тому пам’ятайте про це!

 • Чи є у вас питання до нас?

Його ставлять не лише через ввічливість! Те, що ви будете питати про компанію може свідчити про те, що вам це дійсно важливо і цікаво, тож краще підготуйте декілька питань наперед.

Ось і все! Надіємось, ці поради будуть корисними для вас і допоможуть отримати заповітне «вітаємо, Вас прийнято!».

двоє чоловіків обличчям один до одного, стискаючи руки і посміхаючись