завантаження...

Адреса:

місто Львів, 79020, вул. Варшавська, 193

Учені Лабораторії реактивного руху знайшли коричневий карлик, якому дали прізвисько «Нещасний випадок». Він став першим відкритим представником дуууууже давніх коричневих карликів, про які раніше не знали нічого.

Коричневі карлики – що це?

Загалом про існування коричневих карликів астрономам уже було відомо. Це об’єкти, які не можна віднести ні до зірок, ні до планет.

Цікаво те, що вони хоч і формуються як зірки, але не мають достатньої маси, щоб розпочати ядерний синтез. А це той процес, який дозволяє зірці сяяти.

Хіба ми назвемо небесне тіло, яке не світиться, зіркою? Отож‑то…

Астрономи вважали, що вони мають достатньо інформації про коричневих карликів. Але це було так лише доти, поки не відкрили об’єкт на прізвисько «Нещасний випадок». Нетиповий коричневий карлик виявили випадково. Бо під час звичайних досліджень його не зафіксували. Чому так? А все тому, що він не схожий ні на одного з 2 000 раніше відкритих коричневих карликів Сонячної системи.

Що з ним не так?

Зазвичай коричневі карлики охолоджуються і їхня яскравість змінюється. Але в «Нещасного випадку» типові довжини хвиль були надто слабкими, а це означає що? Так, що об’єкт був дуже холодним і старим.

Виявляється, його приблизний вік – від 10 до 13 млрд років. А це майже вдвічі більше, ніж середній вік звичайного коричневого карлика. Відстань до цього об’єкта – орієнтовно 50 світлових років.

Усі ці факти говорять про те, що «Нещасний випадок» утворився ще тоді, коли наша галактика була набагато молодшою і мала дещо інший хімічний склад.

На момент його формування в Сонячній системі майже не було вуглецю. А це призвело до того, що зараз в атмосфері старезного коричневого карлика дуже мало метану. Тож, напевно, у нашій галактиці такий «нещасних випадків» не один і не два. Уважніше шукайте, астрологи.