завантаження...

Адреса:

місто Львів, 79020, вул. Варшавська, 193

ТОП 20 найбільш затребуваних професій майбутнього

І випускникам 2022, й фахівцям, які вирішили цьогоріч змінити професію, важко обрати, куди рухатися. Ми чудово розуміємо: знайти справу життя (чи, як мінімум, доброго 10-ка років!) — зовсім непросто. Тому підготували для вас рейтинг “ТОП 20 найбільш затребуваних професій”. Професії зі списку дозволять не лише добре заробляти, а й бути “в тренді”: довго шукати роботу не доведеться!

Найбільш популярні — IT-спеціальності

За даними порталу DOU, друге півріччя 2021 року стало рекордним для українських айтішників — зарплати суттєво підросли. Так, середній місячний дохід мідл-розробників сягає $2500, а в сеньйор-спеціалістів — понад $4500. Повна статистика — за посиланням, але вже й зараз зрозуміло, що бути айтішником — досі вигідно. 

Підтверджує цю думку й Venture Beat. Американська технологічна платформа назвала 5 IT-спеціальностей, які стануть найбільш затребуваними у 2022 році. Це: 

Java-розробник

Або ж професіонал зі створення програмного забезпечення мовою програмування Java. Створення веб-програм, мобільних додатків — список обов’язків спеціаліста відрізняється залежно від посади.

Cloud-архітектор

Спеціалізація такого професіонала — розробка хмарних програм та впровадження хмарних технологій. Спеціаліст повинен мати досвід роботи в IT-інженірингу, знати декілька мов програмування та обов’язково — лідерські якості. Галузь хмарних технологій активно розвивається, адже це перш за все безпека для збереження даних. Це дуже відповідальна та високооплачувана робота, адже ефективно, економно та гнучко розгорнути архітектуру проєкту на публічних хмарних технологіях, таких як AWS, Google Cloud, Azure Cloud, і т.д. не так легко. Це завжди робота над собою, свої знання постійно потрібно оновлювати та проходити сертифікацію від компаній зі світовим іменем. 

Product-менеджер

Спеціаліст, який комплексно стежить за розвитком проєкту: від планування до виходу продукту. Аналітичні здібності, вміння працювати з командою та знання тайм менеджменту, інструментів планування роботи, таких як Jira, Trello, Asana, Google Calendar — те, без чого не обійтися. 

Спеціаліст з кібербезпеки

Як вже зрозуміло з назви, завдання фахівця — захищати дані від хакерських атак. А користувачів – від крадіжки даних. Важливо мати знання з комп’ютерної криміналістики, вміти швидко та вчасно розв’язувати проблеми, які стосуються безпеки. А також — володіти комунікативними навичками. 

Data Scientist

Дата-спеціаліст використовує машинне навчання для роботи з даними — аналізу та прогнозування. Необхідні навички — знання мов програмування та data mining (витягу даних).

Маркетинг, відеомонтаж, графіка

Все, що пов’язане зі сферою Digital та просуванням бізнесу в мережі, залишиться незмінно популярним у 2022 році. 

Інтернет-маркетолог

За даними порталу Indeed, онлайн-маркетолог у США заробляє, в середньому, $4770 на місяць. А якщо брати до уваги дані порталу Glassdoor, то ця цифра росте до $10 100 на місяць.

Українські колеги трохи відстають в зарплаті, але заробляють дуже добре — маркетинг-директорам платять до $2000. Середня ж зарплата діджитал-маркетолога в Україні, за даними Serpstat та Work.ua, складає $990.

Чим же займається інтернет-маркетолог? Всім, що стосується просування бізнесу в мережі: від планування стратегії та збору статистики до відстежування результату. Знання англійської мови буде перевагою — так ви зможете працювати на іноземний ринок.

SMM спеціаліст

Фахівець, який відповідає за ведення соціальних мереж, розробку контент-плану, регулярність та креативність постингу, аналіз цільової аудиторії й т.д. Мета його роботи — просування продукту завдяки онлайн-інструментам. А офіційну статистику із зарплатами таких спеціалістів у різних містах України знайдете тут. В середньому, це $500-$600.

SEO спеціаліст

Завдання такого фахівця — це просування вебресурсів в пошукових системах, таких як Google, Bing, Baidu, Яндекс та інших. Це роботи з внутрішньої та зовнішньої оптимізації сайту з метою підвищення позицій тематичних ключових слів вебресурсу у пошуку. Що своєю чергою зумовлює зростання органічного трафіку та продаж в комерційних проєктах (або зростання відвідуваності інформаційних ресурсів). Заробітна плата керівників SEO-відділів в Україні сягає $1800.

Відеооператор

Або простими словами — спеціаліст, який знімає відео. Галузі роботи відеооператорів можуть бути ну дуже різноманітними: він знімання урочистих подій до роботи над відеокурсами, рекламними роликами та навіть фільмами. 

Відеомонтажер

Фахівець, який монтує готові ролики. Потрібен як на великих ІТ компаніях, так і в штаті стартапів, маркетингових агентств. Може працювати як фрілансер: до прикладу, монтувати ролики для YouTube-блогерів. З хороших новин — це одна з тих професій, яку не обов’язково опановувати в університеті. Перекваліфікуватися в хорошого відеомонтажера можна вже після курсів. Звичайно ж, якщо ставитися до навчання відповідально. 

Графічний дизайнер

Цікава професія, яка потребує поєднання творчих навичок, креативності, знання роботи графічних редакторів та чіткого розуміння ринку у вибраній вами галузі. Якщо говорити конкретніше, графічний дизайнер створює айдентику для брендів, продуктовий дизайн, макети для друку тощо. Знання хоча б однієї графічної програми зі списку є необхідним: Аdobe Illustrator, Аdobe Photoshop, Аdobe InDesign, Figma.

Бажаєш спробувати свої сили в дизайні, але не знаєш, з чого почати? Запрошуємо на курси моушн дизайну від “Скілео”. Гарантуємо: буде цікаво та корисно!

Ще +9 актуальних та затребуваних напрямків 

Працювати, розвиватися та добре заробляти можуть не лише представники IT та Digital-спеціальностей. Фахівці прогнозують зростання у таких галузях, як:

 1. Освіта.
 2. Медицина.
 3. Туризм.
 4. Будівництво.
 5. Сфера обслуговування.
 6. Логістика.
 7. Менеджмент.
 8. Бухгалтерія та фінанси.
 9. Інженерія.

Про це свідчать результати дослідження соціологічної компанії Research & Branding Group, зроблені станом на другу половину 2021 року. Детальніше про дослідження — тут.

Які з професій в Україні є найбільш оплачуваними у 2022 році?

За даними порталу poprofessii.in.ua, найбільше заробляють:

 • SENIOR IOS DEVELOPER — розробник програмного забезпечення для техніки Apple. Зарплата таких фахівців сягає від $3700.
 • JAVA-програміст — $3300-4700 та більше. 
 • SENIOR FRONT-END DEVELOPER — $3000.
 • Стоматолог-ендодонтист — $2600.
 • DATA SCIENTIST – $2500.

Перспективні професії в Україні та світі. Прогноз на 5 років

Хочете обрати професію вже зараз, будучи впевненим, що вона залишиться актуальною й після закінчення навчання? В такому разі, фахівці з працевлаштування радять зупинитися на ІТ-спеціальностях, маркетингу, дизайні, відеомонтажі та інших Digital-професіях. Адже навіть в умовах пандемії та віддаленої роботи вони залишаться актуальними, дозволять працювати на іноземний ринок та добре заробляти. 

Не знаєте, з якої професії почати? Це теж не проблема. Курси SMM та курси відеомонтажу від Skileo — допоможуть вам у цьому! Ви маєте чудову можливість подивитися безкоштовні вступні уроки, й зрозуміти, чи підходить вам обраний напрямок!