завантаження...

Адреса:

місто Львів, 79020, вул. Варшавська, 193

Аналітики некомерційної організації «Digital Citizens Alliance» і антипіратської фірми «White Bullet» опублікували дослідження, за інформацією якого пірати заробляють більше 1,34 млрд доларів. Як саме їм це вдається? Завдяки рекламі, що публікують на сайтах і в додатках, через які поширюються піратські фільми, серіали, ігри і прямі трансляції.

Приблизно третина досліджуваних піратських сайтів і додатків містили різну шкідливу рекламу: це були фальшиві оголошення, шахрайські рекламні акції і зображення, при натисканні на які запускалося завантаження мальваре.

Дослідники стверджують, що цей процес може бути прибутковим для рекламодавців. Наприклад, adware автоматично відображає рекламу, коли хтось з нас починає працювати в інтернеті, перенаправляє браузери користувачів на деякі рекламні оголошення, хоча вони можуть містити трояни і кейлогери, які вміють красти облікові та інші конфіденційні дані.

«Розповсюджувач шкідливого ПЗ платить не тільки за розміщення реклами, а й може стягувати додаткову комісію за кожне наступне «зараження». Так, виникає складний симбіоз між піратством і шкідливим ПЗ, який кінець кінцем завдає шкоди як споживачам, так і правовласникам », – зазначають експерти.

У ході дослідження було вивчено 664 мільярди показів реклами приблизно на 6000 популярних піратських сайтах (у період з червня 2020 року по травень 2021 року). Зіставляючи покази з матрицею доходів від реклами, дослідники визначили, що доходи від реклами приносять власниками сайтів приблизно 1 мільярд доларів на рік, а додатки ще більше 250 мільйонів доларів.

І хоча поки що піратських сайтів значно більше, можна все ж таки спостерігати позитивну тенденцію збільшення додатків на ринку. А це не може не тішити!

білий USB флеш -накопичувач на коричневому дерев'яному столі