завантаження...

Адреса:

місто Львів, 79020, вул. Варшавська, 193

Так, виявляється, інформацію в інтернеті ще треба вміти знайти. І це не жарти!

Насправді є навіть спеціальні інструменти, які варто використовувати під час інтернет‑пошуків. Сьогодні й поговоримо про них. А якщо конкретніше, то про утиліти, що дозволяють комплексно вивчати об’єкт і допомагають аналізувати різноманітну інформацію, залежно від наявності уже відомих даних.

Тож говоримо про Maryam.

Що це?

Це цілий фреймворк, що складається із величезної кількості різних пошукових (і не тільки, до речі) інструментів. Простіше кажучи, це дуже крута річ, яка вирішує величезну кількість завдань водночас. І так, корисна вона буде не тільки для OSINT, але і під час пентесту буде дуже навіть незайвою, особливо на підготовчих етапах.

Принцип роботи Maryam

Він досить простий. У нього є кілька модулів, розділених на три категорії. Кожен модуль відповідає за окрему дію. Щоб запустити процес, потрібно вибрати модуль і ввести потрібні параметри.

До речі, у Maryam є така корисна штука як робочі місця. Між ними можна перемикатися, а отже, можна одночасно працювати з декількома об’єктами. За замовчуванням створюється робочий простір “default”. Якщо планується працювати з одним об’єктом – то можна так і залишити. А щоб додати ще один слід написати «workspaces add ім’я».

Модулі Maryam

Якщо ввести «show modules», ми побачимо список доступних для використання модулів. Вони розділені на три категорії.

(До речі, щоб побачити додаткові інформацію про конкретний модуль, потрібно ввести його назву і додати –h)

Про категорії модулів

Footprint

Тут зібрані модулі для збору і аналізу інформації про веб-додатки. Відповідно можна шукати файли, папки, піддомени, визначати операційні системи, збирати інформацію на сторінках (форми, пошти, ніки і тощо).

Search

Тут уже зібрані модулі, які відповідають за роботу із соціальними мережами і пошуковими системами. Кожен окремий модуль відповідає за одну соцмережу чи пошукову систему.

Osint

Передбачувано, що тут зібрані різні «осінтерскі» штуки. Зокрема пошук соціальних мереж, файлів, нікнеймів та іншого.

З Maryam ми тебе познайомили, користуйся на здров’я!

особа, яка використовує MacBook Pro