завантаження...

Адреса:

місто Львів, 79020, вул. Варшавська, 193

Всі ми бачимо потужний розвиток онлайн-освіти, яка з настанням епідемії тільки укріплює свої позиції. Безумовно це можна назвати революцією у світі, де навчання асоціюється із недоторканим правилом “дзвінок для вчителя”, тонною підручників, які потрібно було щодня носити в наплічнику та не завжди адекватними однокласниками. Колись обов’язкові дисципліни перетворились на предмети адаптовані під сучасний вир подій. Безліч онлайн-курсів з програмування, менеджменту, фінансової грамотності, психології та інших напрямків, стали доступні для кожної дитини та дорослого, який прагне краще вивчити конкретну тему. Жодних правил, нудних уроків та витрат часу на добирання. Тільки ти та твій гаджет. Все навчання на відстані руки. Хіба не про це ми мріяли, сидівши колись за партою? Та чи настільки безхмарне наше сьогодення, яким здається на перший погляд. Розберемо у сьогоднішній статті.

Онлайн-навчання, як і будь-який інший процес має свої переваги та недоліки. Рекламні ролики невтомно говорять про плюси даного аспекту. А наші бабусі продовжують твердити, що цей спосіб ніколи не замінить переваг живого навчання. То хто ж з них правий, і чи варто звертати увагу на аргументи кожної із сторін?

Зовсім недавно онлайн-освіта сприймали, в більшій мірі, як додатковий метод здобути знання, підготуватись до ЗНО, тестів, контрольних. Але сьогодні – це щось більше. Адже ви без проблем можете отримати середню і навіть вищу освіту онлайн. Тому почнемо з переваг.

 1. Вибір. Можливість обирати будь-які програми/ курси/ школи. Перед тобою відкривається величезний вибір площадок, предметів, викладачів,  де ти зможеш здобувати знання. Обирати тільки тобі.
 2. Доступна ціна. Навчатись онлайн здебільшого в рази економніше ніж на стаціонарі в університеті, а зачасту можна знайти навіть платформи з безкоштовним доступом.
 3. Найновіша інформація, теорії, технології. Навчання онлайн чутливе до змін сучасності, тому весь представлений вам перелік матеріалів, здебільшого відповідає дійсності, актуальності та справді знадобиться вам в подальшому, чого не зустрінеш в класичних університетах.
 4. Свобода. Ви абсолютно не прив’язані до місця і часу, навчайтесь коли завгодно і будь-де
 5. Ком’юніті. Ще один величезний плюс – це оточення однодумців. На курсах та освітніх платформах здебільшого навчаються люди, схожі з вами по цінностях та цілях. Тому ви завжди знайдете, до кого звернутись за допомогою, і з великою ймовірністю, здобудете нових друзів.
 6. Персональний підхід. Зачасту онлайн-навчання дає можливість отримати якісний зворотній зв’язок. якщо це платний курс/урок. Викладачі завжди готові відповісти на всі ваші запитання і однаково як і ви, зацікавлені у ваших успіхах. 
 7. Зручний процес навчання. Онлайн-курси побудовані так, щоб людина могла навчатись в комфортному для неї ритмі. Тут є дедлайни, завдання на кожен тиждень, а зачасту і зворотній зв’язок після виконання дз.

Здавалося б про плюси онлайн-навчання можна говорити вічно і недоліків як таких не існує. Але ми знайшли декілька, і хочемо, аби ви теж про них дізнались. Адже в будь-якій ситуації, головне – критичне мислення. Спробуйте подивитись на онлайн-освіту із двох протилежних точок зору.

 1. Простота. Програми онлайн-курсів розроблені таким чином, щоб більшість студентів могли легко виконати завдання, а сам курс міг похвалитись великою кількістю учасників. Тому, людям, які приходять із бажанням стати професіоналом у певній галузі, може бути банально недостатньо поглиблених знань. 
 2. Впливовість сертифікатів. В більшості випадків, отримані в результаті онлайн-навчання сертифікати, не гарантують вам здобуття вакансії вашої мрії. Проте, знання, отриманні на курсі точно знадобляться вам в повсякденній практиці.
 3. Відсутність живого спілкування. Як би там не було “Людині треба людина”. Тому для більшості студентів, неможливість живого діалогу із студентами та викладачами викликає певний дискомфорт.
 4. Тенденція до зниження якості онлайн-освіти. За словами очевидців, ряд курсів, які раніше були лідерами на ринку, на даним момент пропонують матеріали низької якості. Тому люди змушені довго моніторити, читати відгуки, слухати “сарафанне радіо” аби серед великої кількості пропозицій обрати те, за що справді варто платити або на що варто витрачати свій час.
 5. Самостійність – мінус? Насправді аби навчатись онлайн, вам треба неабияка самомотивація та сила волі. Адже над вами вже не стоятимуть батьки/ вчителі та й навіть здорової конкуренції як такої з вашими одногрупниками тут не має. Тому тут лише один вихід – тренувати власну дисципліну та чітко усвідомлювати для чого ви це робите, і який результат хочете отримати в кінці.
 6. Оцінка знань. Ні для кого не секрет, що перевірка знань онлайн – не проста річ, в більшості випадків вам дадуть сертифікат просто за проходження курсу. Тому говорити про вашу компетенцію можете тільки ви, поклавши руку на серце!

Сподіваємось, ці пункти допоможуть вам зробити зважений вибір, та обрати саме той вид навчання, який принесе вам максимум користі та задоволення від результату. Навчайтесь, бо коли якщо не зараз?!