завантаження...

Адреса:

місто Львів, 79020, вул. Варшавська, 193

ЩО ЗМІНИЛОСЬ ДЛЯ АМАТОРІВ ІЗ ПЕРЕХОДОМ КІБЕРСПОРТУ У КАТЕГОРІЮ ПРОФЕСІЙНОГО ВИДУ СПОРТУ?

Не так давно Міністерство молоді та спорту прийняло рішення віднести кіберспорт до професійних видів спорту. Що вплинуло на це рішення, які перспективи чекають на молодь і наскільки даний напрям привабливий для спонсорів? Про це і більше поговоримо далі.

Спроби донести важливість даного питання до Міністерства молоді та спорту, почались доволі давно. Через те, що за останні три роки, склад Кабінету Міністрів змінювався кілька разів, переговори доводилось щоразу починати з нуля, – ділиться у своєму інтерв’ю Артур Єрмолаєв, президент Федерації кіберспорту України. (видання Вежа https://vezha.net.ua/economy/viznannya-kibersportu-oficijnim-vidom-sportu-spriyatime-poyavi-amatorskix-lig-ta-turniriv-artur-yermolayev/)

Враховуючи той факт, що кіберспорт – дуже широке поняття, спершу розуміння та прийняття було небагато. Адже хтось розуміє під цим словом стандартний геймінг. Інший – кібер дисципліни по типу Dota2, Counter-Strike і спортивні симулятори. Кожен з цих напрямів помітно відрізняється від іншого. Тому метою Федерації кіберспорту було внести ясність та донести Кабміну у чому переваги кіберспорту та як боротись із можливими недоліками. Підготувавши необхідний пакет документів та вагомих аргументів, Федерація кіберспорту здобула перемогу. Кіберспорт визнали одним із видів спорту.

Таке рішення безперечно можна назвати чудовим шансом для аматорів, потрапити у професійний кіберспорт. Адже визнання кіберспорту офіційним видом спортом, веде за собою створення національної федерації та появі аматорських турнірів в подальшому. Упродовж тривалого часу, професійний кіберспорт був закритим клубом і взяти участь у міжнародних турнірах міг далеко не кожен.

Організація аматорських турнірів, кубків міста, області, шкільних та студентських кубків, створить цілу платформу для аматорів. Люди зможуть брати участь у турнірах, і з більшою ймовірністю бути поміченими професійними організаціями, щоб в подальшому підписати з ними контракт. Щоб допомогти аматорам, Федерація кіберспорту створила сайт, на якому зібрана вся статистика щодо кожного гравця, його рейтинг, ранг та інші параметри. Таким чином помітити перспективних гравців стало значно легше. Варто також додати, що не завжди все вирішує лише перемога. Гравці, у яких хороший рейтинг, можуть підписати контракт з міжнародною компанією, навіть якщо перемога не в їхній кишені. 

В кінці 2020-го, у Києві відбувся міжнародний Кібертурнір із “Мортал Комбат” із призовим фондом 60 тис. дол. Очевидно, що тепер це не просто віртуальний бій для задоволення, а спосіб добре заробити для багатьох кіберспортсменів. За титул найкращого файтера боролись 14 гравців з усього світу: Канада, Бахрейн, США, Велика Британія, серед яких і українські гравці. Турнір відбувся на арені Weplay, яка належить організаторам події – компанії WEPLAY ESPORTS.

Багатьох хвилює питання, з якого віку варто починати займатись даним видом спорту? Адже чим старший гравець, тим повільніша його реакція та концентрація. А крім цих важливих навичок, за спиною професіоналів стоять ще й роки тривалих і стабільних тренувань. Якщо у вас великі плани на цей спорт, починайте підкорювати його у віці 11-13 років. Зверніть увагу, щоб опанувати вищеперелічені навички, відточити тактики та стратегії, вам необхідно займатись по 4-5 годин щодня. 

Якщо ж ви просто цікавитесь кіберспортом, та хочете розвиватись в ньому, але без фанатизму, то починати тренування можна пізніше, у 13-14 років. На сьогодні середній вік кіберспортсменів коливається у діапазоні 20-22 роки. А до 30-ти, більшість з них припиняє змагатись на професійному рівні. 

Чи приваблює даний напрям спонсорів? Так, звісно! Поки це не такі масштаби, як на інших спортивних змаганнях, але позитивна тенденція є, що дуже тішить. На рахунку Федерації кіберспорту вже є кілька контрактів з українськими та міжнародними компаніями. До фінансування долучились такі відомі в Україні гіганти, як Нова Пошта, Комфі,Цитрус, Ельдорадо. Але й місцеві підприємства беруть активну участь у спонсорстві локальних турнірів: магазини комп’ютерної техніки, фітнес-клуби і т.д.

Артур розповідає, що відношення українського бізнесу до спонсортсва помітно змінилось. Тепер компанії не просто фінансують заходи, а зацікавлені у аудиторії, яка може прийти до бренду за рахунок спонсорства у кібер турнірах. Таким чином Федерації кіберспорту вдалось викликати інтерес у спонсорів, показавши велику кількість глядачів та спортсменів, які приходять на турніри.

Як бачимо ринок кіберспорту продовжує формуватись та викликати значний інтерес у молоді. І хоч пандемія внесла свої корективи, ми переконані, що в Україні і надалі проводитимуть міжнародні турніри, а майбутніми чемпіонами кіберспорту ставатимуть саме українці. Можливо серед них бути і ти!