завантаження...

Адреса:

місто Львів, 79020, вул. Варшавська, 193

Як Кум – американський мільярдер і засновник месенджера WhatsAPp. Таким його знає більшість користувачів додатку. Проте невідомим залишається факт, що у юні роки, хлопець підробляв прибиральником у продуктовому магазині і стояв у черзі за соцдопомогою. Такі історії успіху просто вражають. Тому сьогодні ми хочемо розглянути біографію Яна, згадавши про його злети і падіння. То невже несприятливі умови життя, справді загартовують людей і ті з більшою ймовірністю досягають успіху. Розберемось далі у статті.

Дитинство хлопця пройшло у Фастові – невеличкому містечку біля Києва. Його батько був будівельником, а мати – домогосподаркою. Сім’я жила бідно. Ян згадує, що інколи у батьків навіть не було грошей, щоб оплатити електрику чи опалення. Проте згодом мільярдер казав, що саме ці моменти, зробили його сильним та зародили в ньому бажання досягти успіху. Цікаво, що у школі, хлопець зовсім не цікавився точними науками, а більше любив грати у футбол та займатись боксом.

На початку 90-х, Ян з матір’ю та бабусею вирішити емігрувати в Америку. Проте переїзд у США зовсім не означав для сім’ї безтурботне життя. Мама Яна влаштувалась на роботу нянею, а сам хлопець був змушений підпрацьовувати у вільний від навчання час, миючи підлогу у магазині продуктів. Проте згодом ситуація стала ще більш скрутна. Мамі Яна діагностували рак, тому родина буквально виживала на соцдопомогу. 

Цікаво і те, що Ян з родиною весь цей час жили у місті Маунтін-В’ю, у Кремнієвій долині. Місце, яке славиться на весь світ великою кількістю новостворених стартапів. Не відомо чи саме це вплинуло на його подальшу долю, проте у свої 18, Ян почав активно займатись програмуванням. Аналогічно як і англійську, програмування хлопцеві довелось вивчати цілком самостійно, адже ситуація з фінансами у сім’ї була стабільно погана. 

Згодом, завдяки своїм хорошим здібностям, Ян вступив до Університету Сан Хосе. Проте надовго там не затримався. Адже його покликали працювати у пошуковик Yahoo, що на той час було для нього просто “роботою мрії”. Саме тут йому вдалось краще вивчити ІТ індустрію і завести корисні знайомства. До прикладу з одним із своїх найближчих друзів – Браяном Ектоном, Ян познайомився саме тут. Робота у Yahoo приносила чоловіку хороший дохід, тож за певний час на його рахунку вже було півмільйона доларів. 

У 2007 році, Ян вирішує покинути роботу, адже справи у компанії йдуть не найкраще. І вже у 2009 – в руки Яна потрапляє  iPhone, який і наштовхує його на ідею створити додаток для обміну повідомленнями. Чим вони з Ектоном і зайнялись. WhatsApp був покликаний повністю замінити SMS та дати людям свободу спілкуватись без кордонів. І хоча двоє товаришів мали обмежене фінансування та малий штат працівників, їхня ідея прийшла більшості до смаку. Тож за зовсім короткий час, додаток завантажили чверть мільйона активних користувачів. А через два роки ця цифра зросла до 200 мільйонів юзерів. 

Нарешті успіх повернувся в сторону Яна, додаток завантажувала все більша кількість людей. І станом на 2014 рік – WhatsApp став найпопулярнішим месенджером у цілому світі. Звісно ж на проєкт одразу почали “кидати око” такі гіганти як Facebook та Google. Згодом цього ж року, Facebook таки придбав WhatsApp за 19 мільярдів доларів, зробивши його засновників справжніми багатіями. Ян Кум при цьому залишився на посаді головного виконавчого директора та увійшов до Ради директорів Facebook. 

У 2018 український мільярдер вирішує піти з компанії, яка була його улюбленим дітищем останні десять років, водночас покидає і Раду директорів Facebook. У ЗМІ повідомляли, що такий вчинок Яна викликаний скандалом із Марком Цукербергом, через витік особистих даних користувачів. Цікаво, що вірний товариш Яна – Браян Ектон пішов з компанії за рік до того, по аналогічний причині. 

Станом на лютий 2020 року, Ян Кум  займає 147 місце у рейтингу Forbes. І його статки становлять 10,4 мільярда доларів. 

Сподіваємось ця історія успіху, надихне і вас йти до своєї мети, попри будь-які перешкоди. Адже той, хто горить ідеєю, обов’язково повинен донести її світу і зробивши життя людей краще.