завантаження...

Адреса:

місто Львів, 79020, вул. Варшавська, 193

Зловмисник, який зламав DeFi-платформу «Poly Network», і викрав понад 600 мільйонів доларів, таки почав повертати вкрадені кошти.

Як було відомо раніше, невідомий хакер встановив своєрідний рекорд у сфері пограбувань, викравши у платформи децентралізованого фінансування «Poly Network» криптовалюту на суму понад 600 000 000 доларів.

Які саме активи було викрадено?

  • Токени Ethereum: 273 млн доларів;
  • Binance Smart Chain: 253 млн доларів;
  • Polygon Network (в USDC): 85 млн доларів.

Представники «Poly Network» опублікували в твітері відкритий лист, у якому попросили зловмисника повернути кошти, щоб уникнути можливих неприємностей у майбутньому.

«Дорогий хакере, ми, команда «Poly Network», наполегливо просимо вас повернути зламані активи. Зазначимо, що викрадена вами сума є найбільшою в історії DeFi. Правоохоронні органи будь-якої країни вважатимуть це серйозним економічним злочином, і будуть вас переслідувати. Тому робити будь-які транзакції буде дуже нерозумним вчинком з вашого боку. Окрім того, вкрадені кошти належать десяткам тисяч членів криптооб’єднання. Вам все ж таки доречно поговорити з нами, щоб прийняти правильне рішення», – написали представники компанії.

Як не дивно, але це спрацювало! Згодом «Poly Network» повідомили, що злочинець вже повернув криптовалюту на суму 260 млн доларів: 256 млн в токенах Binance Smart Chain (BSC), 3,3 млн в токенах Ethereum і 1 млн в монетах USD ( USDC) Polygon Network.

У коментарях до транзакцій хакер відповів на деякі питання спільноти. Він пише, що зламав «Poly Network» просто «заради розваги» («for fun»), а тепер повертає кошти, оскільки таким і був план з самого початку. Ніби він хотів лише перевірити стійкість і надійність до кібератак платформу «Poly Network». Так, доволі дивним способом…

«Я не дуже зацікавлений у грошах! І знаю, що це не приємно, коли ти чи твій бізнес «атакують». Такі перевірки допомагають стати стійкішими до кібератак.  Окрім того, я анонсував, що поверну гроші до півночі», – пише хакер.

На питання, чому повернення здійснюється так повільно, він відповів, що йому потрібний час, щоб поспілкуватися з командою «Poly Network», а також відстояти свою точку зору, не розкриваючи власного імені.

Експерти вважають, що хакер вирішив повернути гроші зовсім не через те… Справа в тому, що фахівці компанії «SlowMist» підготували детальний аналіз цієї атаки, а також повідомили, що їм вдалося відстежити ID зловмисника і ідентифікувати його електронну пошту, IP‑адресу і здійснити фінгерпринтинг пристрою. Цікаво, що сам хакер це заперечує, стверджуючи, що використовував одноразову пошту і дотримувався усіх запобіжних заходів.

людина, що сидить перед ноутбуком