завантаження...

Адреса:

місто Львів, 79020, вул. Варшавська, 193

У людей, які перехворіли на COVID-19 знайшли імунні порушення, які зберігаються в організмі до пів року.

За словами вчених…

Вони виявили дисфункцію імунної системи у більшості пацієнтів, які одужали після COVID-19 навіть через шість місяців потому. І це, до речі, не залежало від перебігу захворювання: складна форма чи легка.

Австралійські вчені провели масштабне дослідження, в ході якого здійснили ретельний аналіз впливу COVID-19 на активність імунної системи.

Вони відстежували широкий спектр біомаркерів і з’ясували, що імунні порушення зберігаються не менше шести місяців після одужання пацієнтів.

Нове дослідження поки що не рецензували і не опублікували. Але воно описує вплив інфекції на периферичну імунну систему пацієнтів, які перенесли COVID-19. Більшість з них, до речі, хворіли легкою формою. Зразки крові у кожного суб’єкта брали три рази протягом шестимісячного дослідження.

Вчені вивчили рівні приблизно 130 різних імунних клітин, а також відстежили відповіді антитіл і вимірювали експресію тисячі різних генів, які мають відношення до імунних функцій.

Що показали результати?

Наявність стійких запальних реакції і порушень імунної регуляції протягом шести місяців після одужання.

«Дослідження виявило істотне порушення регуляції кількості імунних клітин, яке було найбільш сильним через 12 тижнів після зараження. Але здебільшого проявлялося і протягом наступних шести місяців чи навіть довше».

Співавтор дослідження зазначає, що, можливо, порушення регуляції пов’язане з фізичними симптомами COVID-19, однак, щоб довести це, необхідні подальші дослідження.

текст