завантаження...

Адреса:

місто Львів, 79020, вул. Варшавська, 193

Чи можна вважати їх повноцінними конкурентами стаціонарній системі освіти? Та який тип навчання краще обрати для своєї дитини?

Із запровадженням карантину, всі школи України перейшли на дистанційне навчання. Проте не всім цей виклик був під силу. Деякі школи просіли у якості передачі знань, інші – знайшли підхід, як до учнів, так і до вчителів. Більше того зуміли організувати повноцінний навчальний процес. Та чи знаєте ви, що в Україні ще задовго до карантину існували школи, в яких видавали атестат в результаті дистанційного навчання? Тепер ця віха розвивається із ще більшою швидкістю та ентузіазмом. Тому кількість шкіл, які здобувають ліцензії саме для онлайн-навчання, росте з кожним днем. То як же такі школи функціонують і чим відрізняються від тих, до яких ми звикли? Розберемо у даній статті.

Розпочнемо наше дослідження із найпоширенішого питання, яке задає кожен другий: для кого ці школи? Яким дітям вони підходять краще?

Перш за все, школи з дистанційною формою навчання розраховані на дітей, які різносторонньо розвиваються і мають велике коло захоплень. Тому ті школярі, які активно займаються спортом, музикою, мистецтвом, танцями і т.д., можуть легко поєднувати процес навчання із щоденними тренуваннями. Часто діти вже в шкільному віці, чітко розуміють в якому напрямку прагнуть рухатись. Тому цілком логічно, що вони зміщують власний фокус саме на це заняття. І все ж, щоб отримати необхідні базові зання, користуються перевагами дистанційного навчання. Тут головне самодисципліна, переконують представники шкіл з формою навчання онлайн.

Таким чином, бачимо, що дистанційне навчання підходить не для всіх. Багатьом дітям важливо постійно перебувати серед великої кількості людей, брати участь у виступах, багато спілкуватись, бути активним у шкільному самоврядуванні. Та наголошувати на тому, що дистанційне самоврядування – це варіант виключно для самоорганізованих дітей, теж неправильно. Якою б не була дитина по характеру/ вихованню/ темпераменту, їй все одно потрібна підтримка батьків щодо впорядкування режиму дня, на перший час. Здебільшого така адаптація займає від тижня до місяця часу.

Чим відрізняються поняття онлайн-школа та дистанційне навчання?

Режим, в якому функціонували більшість шкіл під час суворого локдауна, можна назвати онлайн-школою. Навчання в цьому випадку, відбувається в режимі трансляції уроків через інтернет, наживо. Від учнів вимагається повна присутність біля комп’ютера на час занять. На противагу, дистанційне навчання є дещо зручнішим методом. Так учень може сідати за уроки у будь-який зручний час і освоїти той обсяг матеріалів, який йому буде комфортно в даний момент.

Представники освітніх закладів часто по-різному інтерпретують ці два поняття, називаючи онлайн-школою, заклади, які в силі забезпечити дітям всі умови для дистанційного навчання. Проте глобально існує два підходи, які помітно різняться між собою.

А що робити із практичними завданнями?

Дистанційне навчання не пропускає жодних предметів, адже всі вони однаково важливі. Проте фізкультуру викладають лише у вигляді теорії. Причиною чого є міркування з безпеки дітей. Проте, якщо дитина займається на котрійсь із спортивних секцій, вона може надати відповідні документи і отримати зарахування із цієї дисципліни.

Для лабораторних робіт викладачі теж стараються знайти доступні вдома аналоги. Наприклад, досліди із водою і сіллю, пророщення зернят. Все це учні можуть здійснювати вдома. Але складніші експерименти, які стосуються хімії, діти вивчають по відео-уроках.

І все ж, усвідомлюючи наскільки для дітей важлива комунікація та соціалізація, школи передбачають живі зустрічі учнів. Так вони організовують для дітей екскурсії, поїздки та цікаві заходи, на яких вони можуть зустрітись та провести разом час.

Скільки часу дітям необхідно витрачати на навчання, щоб здобувати повноцінні знання?

Зазвичай у дистанційних школах всі уроки формуються згідно програми та розміщуються у вільному доступі на платформі. Все, що потрібно учням – доступ до інтернету. І хоча кожен урок розрахований на 45 хвилин, школяр може впоратись з ним значно швидше, а отже зекономити час. Таким чином, на одну дисципліну він витрачатиме менше часу, на іншу (яку знає гірше) – більше. Крім цього дистанційне навчання включає в себе виконання домашніх завдань паралельно із навчальним матеріалом. Це теж забезпечує дитині більше вільного часу для власного хобі чи відпочинку.

Які документи видають дистанційні школи?

Якщо конкретна школа, яка здійснює навчання у дистанційній формі має ліцензію від Міністерства освіти на науки, то документи, які вона видає по завершенні навчання (свідоцтва, атестати) нічим не відрізняються від тих, які учні отримують у стаціонарних школах. І перші, і другі, відповідають державному стандарту. Тому, де б ви не жили: Львів чи Івано-Франківськ, ваша дитина може навчатись онлайн у будь-якому куточку країни: Києві чи Одесі.

Отож, сьогодні ми розібрали найактуальніші питання, та спробували дати на них максимально вичерпні відповіді. Тепер вам буде легше прийняти рішення в користь однієї із системи навчання. Давши вашим дітям більше волі у самовираженні або більше комунікації та соціальних навичок. Кожна система має низку своїх переваг, але яку з них обрати – вирішувати лише вам!