завантаження...

Адреса:

місто Львів, 79020, вул. Варшавська, 193

Велика частина людей звикли вважати кібеспорт – простою забавкою, проте сьогодні ця діяльність може приносити гравцям великі гроші. Як і будь яка інша сфера, кіберспорт забирає у професійних гравців багато часу. Адже, щоб стати успішним, треба відточувати свої вміння та навички. 

Сьогодні ми вирішили дізнатись більше про життя кіберспортсменів, їх режим дня, кількість тренувань, баланс роботи та відпочинку. Все про ту сторону професії, яка залишається поза увагою “глядача”.

Розпочнемо з того, як відбуваються тренування у кіберспортсменів та чи справді це таке веселе та просте заняття, як може здатись на перший погляд. Насправді ні, до тренувань всі підходять серйозно, дотримуючись чіткого графіка. Ясна річ, що довге сидіння за комп’ютером може датись взнаки. Починаючи від погіршення здоров’я, закінчуючи емоційним вигоранням, внаслідок якого гравець може повністю втратити інтерес до даного спорту. Тому крім тренувань, гравці приділяють багато уваги різнобічним тренуванням, режиму харчування і дотримуються чіткого режиму дня.

Ось як виглядає розпорядок дня у кіберспортсменів, під час підготовки до турніру.

12:00 – 13:00 Гравці просинаються, вмиваються, снідають.

13:00 – 14:00 Кожен із гравців розігрівається окремо одиночними іграми. 

14:00 – 17:00 Тренування (матчі) з командою – 2-3 гри

17:00 – 19:00 Час для фізичної активності. Команда грає разом баскетбол (або будь-яку іншу командну гру), здебільшого при цьому присутній тренер.

19:00 – 21:00 Ще дві години для матчів з командою 

21:00 – 24:00 Гравці переглядають та аналізують відео

24:00 – 03:00 І одиночні ігри на завершення

Упродовж підготовки до турнірів, професійним гравцям забороняють користуватись соцмережами (аби не відволікатись). Протягом шести днів вони активно тренуються, а у вихідний організовують тімбілдінг. Така дисципліна допомагає гравцям досягати вражаючих результатів у кіберспорті, займати призові місця на турнірах і підвищувати власний рейтинг.

Фізична підготовка також має неабияке значення для професійних кіберспортсменів. Більшість з них стабільно тренуються, нарощуючи м’язи та витривалість. Адже тільки так можливо знайти той самий баланс між мозковою та фізичною активністю, що так необхідний професійним гравцям. 

З огляду на все вищесказане, виникає логічне запитання: чи є у щільному графіку кіберспортсмена час на простий відпочинок. З розвитком кіберспорту, змінюється і ставлення до всіх його аспектів, здоров’я гравців не виняток. Клуби наймають психологів, фізіотерапевтів, масажистів, дієтологів. І намагаються забезпечити гравцям справді якісний фізичний та моральний відпочинок. Послугами таких фахівців, професійні кіберспортсмени користуються під час перебування у тренувальному таборі, який вони називають “буткемп”. Кібер-організації збирають там гравців напередодні важливих турнірів. А ті таким чином, мають можливість тренуватись разом і краще познайомитись між собою. Окрім тренувань, для команд влаштовують різного роду активності – турніри з настільного тенісу, більярду або візити в кіно.

“Ми стараємось не засиджуватись довго на одному місці. У перерві між іграми ми розмовляємо, обідаємо, граємо в настільний теніс або йдемо займатись у тренажерний зал. Командні тренування в середньому закінчуються після шести годин гри, пізніше гравці можуть займатись чим завгодно. Але часто кіберспортсмени продовжують тренуватись, але вже самостійно”, – діляться професійні гравці.

Життя кіберспортсмена не таке просте, як може здатись. Для того, щоб досягти успіху, потрібно приділити багато часу та зусиль на щоденні тренування. При цьому звертати увагу на власний фізичний та психічний стан, знаходити баланс цих сфер. Кіберспорт для більшості гравців – це робота, яка водночас є і улюбленим хобі. Тому дуже важливо навчитись відокремлювати одне від іншого та знаходити час на справжній відпочинок.