завантаження...

Адреса:

місто Львів, 79020, вул. Варшавська, 193

Всіх приваблює можливість заробити на біткоїні, рівноцінно як і лякає втратити всі свої збереження. Давайте розберемо, як інвестувати в криптовалюту безпечно, та чому варто це зробити. 

У березні цього року Ілон Маск оголосив про початок продажів автомобілів Tesla за біткоіни. Продавати отриману криптовалюту, компанія не планує, буде накопичувати. Погодьтесь, що кілька років тому, ми і уявити такого не могли. Цифрові гроші швидше асоціювались з незаконною діяльністю: фінансуванням тероризму та відмиванням грошей високопоставленими людьми. Але аж ніяк не засобом розрахунку з товари і послуги. 

Сьогодні біткоін стає новим і вагомим стандартом фінансової системи. У 1944 році в результаті створення Бреттон-Вудської валютної системи, Долар США став міжнародним засобом розрахунків і зберігання резервів. В той час Американську валюту можна була без проблем обміняти на золото. Але девальвація долара зробила свій вплив. Тому з 1976 року обмінювати валюту на дорогоцінний метал, повністю припинили.

Наступною з’явилась Ямайська-валютна система, яка діє до сьогодні. Проте різного роду фінансові кризи, такі як іпотечний міхур 2007-2008 років показали, що ця система також не є ідеальною. Аналітики АХА прогнозують, що Ямайська валютна система найблищим часом буде змінена. І цілком можливо, що на зміну їй, прийде новий фінансовий механізм, в основі якого буде (лежатиме) криптовалюта.

Головна причина, яка викликає невдоволення доларом США – його висока інфляція в результаті стимулювання економіки. Тільки за останній рік було “надруковано” трильйони доларів. Такий стан речей змінив вектор уваги інвесторів на біткоїни. Адже емісія цієї криптовалюти суворо обмежена, і складає 21 млн монет.

До прикладу, компанія MicroStrategy придбала біткоіни більш ніж на $ 2 млрд, Tesla – на $ 1,5 млрд, Square – на $ 220 млн. Такі дії вони пояснюють диверсифікацією портфеля, а отже зменшенням ризиків від можливого знецінення долара. І навіть Банк міжнародних розрахунків (BIS), який традиційно займав ворожу позицію щодо криптовалюти, тепер стверджує, що вона таки може бути вдалим інвестиційним інструментом. 

З передумовами розвитку криптовалюти розібрались, перейдемо до головного – як правильно інвестувати? Експерти АХА рекомендують діяти згідно стратегії Dollar Cost Averaging (DCA). Це найкращий метод для тих, хто тільки починає інвестувати в біткоїн. Суть цієї стратегії купувати активи частинами. Не важливо, що відбувається з криптовалютою на момент купівлі: б’є свій максимум чи знову йде на дно. Через те, що ви купуватимете її протягом тривалого часу, середня ціна входу буде коливатись рівномірно і не сильно вдарить по вашому бюджету.  Можливо це не самий прибутковий спосіб, проте таким чином ви зменшите можливі ризики, пов’язані з коливаннями. Ніхто не можеі пронозувати, як ринок криптовалюти розвиватиметься надалі, тому краще перестрахувати себе з самого початку.

І все ж тенденції в більшості сприятливі. Ринок криптовалюти активно розвивається і за останній рік, став повноцінною складовою сучасної фінансової системи. Тому, цілком ймовірно, що в подальшому ціна біткоіна буде рости. Головною перевагою цієї цифрової монети є її обмежена емісія (випуск нових монет). Це і робить криптовалюту такою привабливою для інвесторів. На відміну від доларів, емісія яких відбувається практично безконтрольно.