завантаження...

Адреса:

місто Львів, 79020, вул. Варшавська, 193

Для того аби діти змалку користувались інтернетом правильно та безпечно, батьки повинні навчити та подати приклад правильної поведінки в онлайн-просторі. І звісно ж розповісти та пояснити власним чадам про всі можливі загрози в інформаційному середовищі. 

То як же захистити власну дитину від будь-яких ризиків, що можуть спіткати її в тенетах інтернету?

Експерти радять наступне:

 1. Для того аби в майбутньому не довелось боротись з інтернет-залежністю у дітей, краще одразу обмежити їхнє перебування в мережі. Поспілкуйтесь з дитиною на дану тему, установіть прийнятну для обох сторін тривалість, а при потребі використовуйте таймер. Тут головне все залагодити мирним способом, аби уникнути конфліктних ситуацій.
 2. Розмістіть комп’ютер дитини у вашій вітальні або будь-де, де вся сім’я здебільшого проводить час разом. Таким чином, дитина не залишатиметься сам на сам з комп’ютером, і при потребі може попросити у вас допомоги або поради. Створивши таке робоче місце для дитини, у вас не буде жодних секретів один від одного, вибудується певна довіра. І ви майже завжди будете поруч, а отже будете спокійні щодо мети часу проведення вашого чада в інтернеті.
 3. Скористайтесь методами технічного захисту. Серед яких: фільтр спаму, антивірус та функція контролю батьків у вашій операційній системі.
 4. Спробуйте обговорювати з дитиною актуальні теми/ ризики/ проблеми віртуального світу так само часто, як і будь-які інші звичні для вас обох теми. Таким чином ви вбережете дитину від багатьох помилок і неприємних ситуацій.
 5. Навчіть дітей критичного мислення. Поясніть, чому так важливо фільтрувати отриману інформацію та не вірити першому кращому джерелу. Наголосіть також на тому, що конфіденційні дані повинні залишатись у секреті, та ні в якому разі не розголошуватись.
 6. Поясніть їм, чому погано використовувати безкоштовний публічний WI-FI (такі мережі часто можуть зробити дані із вашого смартфону загальнодоступними). А також те, чому не варто спілкуватись з незнайомцями в соцмережах та месенджерах.
 7. Будьте уважними до своєї дитини, відповідайте на питання, що її цікавлять та самі виявляйте інтерес до її віртуального життя. Налагодьте із своїми дітьми такі відносини, щоб ділитися з вами успіхами і тим, що хвилює на даний момент, було для них звичної справою.

Зрештою, зробіть своїм надійним помічником сам комп’ютер. І аби точно бути впевненими щодо безпечного перебування дітей у віртуальному просторі, встановіть програми “батьківського контролю”. Таким чином, ви зможете власноруч змінювати всі необхідні вам налаштування комп’ютера. До прикладу: підключити автоматичний вихід із системи по завершенню встановленого часу, обмежити доступ до певних сайтів, блокувати небажаний контент, схвалювати або забороняти спілкування з окремими контактами.

Кожен період життя дитини відрізняється рядом факторів. Тому, щоб розвиток вашого чада відбувався збалансовано і максимально різносторонньо, ми хочемо поділитись з вами рекомендаціями, щодо перебування в мережі дітей різного віку.

Рівень вашого контролю, напряму залежить від віку вашої дитини. Якщо у вас малі діти, приділяйте увагу спільному використанню Інтернету. Але чим старше вони ставатимуть, тим меншою буде потреба у контролі з боку батьків. Адже разом з віком, збільшуватиметься і рівень самодисципліни та організованості.

Отож, перейдемо до рекомендацій. 

Вік: 5-7 років 

 • Діти у цьому віці люблять гратись, особливо онлайн-ігри. Спрямовуйте їхню активність на дошкільну освіту і слідкуйте, щоб співвідношення розважальних та розвиваючих ігор було збалансованим.
 • Саме у цьому віковому діапазоні, діти навчаються як поводитись в мережі. І незважаючи на всі існуючі правила, їм як нікому іншому, властиво їх порушувати. Тому контроль дітей дошкільного віку, повинен стояти у батьків на першому місці. 
 • Дорослі також повинні допомагати дітям із навігацією та пошуком необхідної інформації, адже ті, зачасту потребують допомоги.

Вік: 8-10 років

 • Діти самостійно досліджують усе довкола, повністю поглинувши у процес пізнання. І перший, хто приходить їм на допомогу – це інтернет.
 • Дітям стає легше навчатись та засвоювати інформацію. Тому батьки повинні забезпечити дитині доступ до якісних навчальних і розвиваючих матеріалів та онлайн-завдань.

Вік: 11-14 років

 • Мотиви дітей молодшого підліткового віку – це бажання бути самостійними, отримувати визнання у власному оточенні, розширювати та відстоювати власні права.
 • Вся увага дітей прикріплена до соцмереж. Місця, де можна спілкуватись із віртуальними та реальними знайомими. Тому так важливо пояснювати підліткам, що окрім звичайних адекватних людей, в інтернеті водяться також злочинці та аферисти. І останні можуть використовувати дані дитини у власних цілях.
 • Варто також наголосити, що зустрічі із своїми віртуальними друзями в реальному житті – це не завжди хороша ідея і може становити певну небезпеку. При настановах краще наводити в приклад ситуації з іншими підлітками. Так як до інформації, отриманої від батьків, діти такого віку, часто ставляться скептично.
 • Спонукайте ваших дітей аби ті розповідали вам про своїх знайомих із соцмереж. Спілкуйтесь з ними на теми, які цікавлять в першу чергу їх. Так ви налагодите міцний фундамент довіри, який в подальшому працюватиме на вашу користь.
 • Діти у цьому віці прагнуть самостійності. Тому навчати їх онлайн-грамотності варто заздалегідь. Адже тепер вони без жодних труднощів можуть користуватись інтернетом будь-де за межами дому, а отже батьківський контроль повністю відсутній. Ось чому у дитині-підлітку потрібно виховувати внутрішній контроль. І пояснювати, що відповідальна поведінка у віртуальному просторі – це в першу чергу “щит”, який зможе захистити від небажаних ризиків.

Насправді єдиний існуючий фільтр, який здатен вберегти дитину від ряду проблем в мережі, знаходить у неї в голові. А батькам треба всьо лиш допомогти його налаштувати.

В якості підбиття підсумків, хочемо додати, що незалежно від наявності можливих ризиків, ви в будь-якому разі не зможете заборонити власним дітям користуватись інтернетом.  Тому головна місія батьків – створити атмосферу довіри з боку дітей. Тільки тоді будь-якій проблемі можна буде запобігти. Адже в першу чергу дитина буде звертатись до батьків, так як цілком і повністю довіряє їм. Не варто також надавлювати на дітей надмірним контролем, це гарантовано викличе негативну реакцію та стане причиною приховувати реальний стан речей. 

Пам’ятайте, що онлайн-простір все ж є місцем, де ваші діти можуть знайти тони захоплюючої та навчальної інформації для власного розвитку. Тому спробуйте зробити їхнє перебування там безпечним і прозорим. Але в жодному разі не забирайте у них можливість пізнавати світ завдяки інтернету також.